Sramota u belom

Autor:Petar 21. новембар 2015. Poslednja izmena: 21. новембар 2015.
Početak utakmice obeležila je poseta od samo 36!!! gledalaca na tribinama Gradskog stadiona. Do kraja poluvremena skupilo se 100 ljudi, ali kako igra Sloga u poslednje vreme, tribine će ostati sablasno prazne. Posle današnje blamaže puleni Igora Tufegdžića bi trebali da razmisle čiji dres nose i na koji način, jer nije Sloga izgubila prvi put, ali na ovakav način poodavno nije. Bez borbe, bez žara, bez šuta u gol rivala, velika sramota.

U prvih 45 minuta samo pokušaj Grkajca iz 31. minuta, glavom, vredan je pomena. Gosti nisu ni pokušavali da priđu golu domaćih. A onda, na početku drugog poluvremena, kanonada u plavom. Da su Aranđelovčani bili malo prisebniji naneli bi Slogi najteži poraz u Kraljevu, još od one čuvene kvalifikacione utakmice sa Prištinom. Krstović je u 54. minutu dva puta promašio nemoguće. U 77. minutu videli smo duel imenjaka, oči u oči centarfor gostiju i golman Sloge, kapiten „belih“ brani, lopta se odbija do Molerovića koji šutira u prazan gol, ali Babić glavom izbacuje sa gol linije. Kako na drugoj strani nije bilo rekacije, gosti su nastavili da brzim kontrama ugrožavaju gol potpuno nezainteresovanih fudbalera Sloge. U 81. minutu beg Spasića po desnoj strani ispratio je pokretljivi rezervista Šumadije Antonijevića, koga su domaći fudbaleri nemo gledali kao u bioskopu i mreža Božovića je pogođena. Istog trenutka ono malo gledalaca ustalo je i napustilo Gradski stadion, žestoko negodujući, razočarani viđenim od svojih ljubimaca. Samo tri minuta kasnije sjajna kontra Aranđelovčana, sve je uradio Drašković, izbegao ofsajd zamku,a ponovo na pravom mestu bio Antonijević sa konačnih 0-2. Slgina borba za vrh tabele je nerealna, to je bilo jasno i pre početka prvenstva, ali borba za opstanak biće više nego teška. To je stvarnost!

SLOGA (KV) – ŠUMADIJA (AR) 0 – 2 (0 – 0)

Gradski stadion Gledalaca: 100 Sudija: Marko Đoković (Čačak) 8 Strelci: Antonijević u 81. i 84. minutu Žuti kartoni: Regojević, Mihajlović, Molerović i Spasić (Šumadija). Igrač utakmice: Miodrag Antonijević (Šumadija).

SLOGA: Božović 5, Bogdanović 5, Parezanović 5, Babić 5,5, Andrić 5, Đorđević 5,5, Marušić 5 (Drecun -), Trnavac 5, Grkajac 5, Milošević 5 (Pavlović 5), Županjac 5 (Nikoličić 5)

ŠUMADIJA: Nićiforović -, Regojević 6, Pajević 6 (Mihajlović 6,5), Matić 6, Dunđerović 6, Drašković 7, Krstović 7 (Antonijević 8), Molerović 7,5, Božović 7,5, Karadinović 6,5, Spasić 7.